Wybielanie zębów
ZAPRASZAMY DO SALONU ESTHETIC SKIN

Dlaczego zęby ulegają przebarwieniu?

Przebarwienia mogą mieć dwa źródła: przebarwienia powierzchniowe, łatwe do usunięcia, wynikające ze sposobu odżywiania lub trybu życia (kawa, herbata, tytoń, wino…) oraz głębsze przebarwienia o charakterze dziedzicznym lub chorobowym.

Na czym polega wybielanie zębów w +estheticskin?

Procedura wybielania opiera się głównie na działaniu żelu o odpowiednim stężeniu. Preparat aplikuje się na zęby, a następnie naświetla się go przez 15 minut – proces ten powtarza się do 3 razy podczas jednej wizyty. Emitowane niebieskie światło (o długości od 480 nm do 520 nm, filtrowane przez 12000 światłowodów) aktywuje żel, który w trakcie naświetlania utlenia przebarwienia powstałe na zębach na przestrzeni kilku lat. Efekt bielszych – nawet o 16 odcieni w skali VITA zębów – utrzymuje się od 2 miesięcy do nawet jednego roku. Ta metoda wybielania zębów polecana jest każdemu, szczególnie zaś osobom palącym papierosy, pijącym duże ilości kawy, herbaty, napojów gazowanych i innych substancji barwiących zęby.


Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Tak. Jest to całkowicie bezpieczny zabieg; bez użycia substancji ścierających lub niebezpiecznych, mogących uszkodzić lub uwrażliwić dziąsła lub szkliwo.


Kto może skorzystać z wybielania zębów?

Praktycznie każda osoba począwszy od 16 roku życia ( W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest oczywiście zgoda Rodziców). W pewnych sytuacjach zabieg może nie przynieść jednak pożądanych efektów, np.: gdy zęby są przebarwione w wyniku stosowania tetracykliny (antybiotyków) lub gdy widoczne są  na nich  mało podatne na wybielanie plomby lub korony.


Jakie są przeciwwskazania do zabiegu wybielania zębów?

Wiek poniżej 16 lat, ciąża, karmienie piersią, duże uszkodzenia szkliwa, parodontoza, której towarzyszy zapalenie dziąseł lub zły stan dziąseł, aparat ortodontyczny, niedawno przebyty stomatologiczny zabieg chirurgiczny, choroby zębów lub odsłonięte korzenie, ubytki, choroby dziąseł, nowotwór skóry, sztuczne zęby, korony, licówki, mosty, nadciśnienie i/lub kołatanie przedsionków serca

 

Czy wybielanie zębów daje efekty na koronach, lakierach i innych sztucznych materiałach stomatologicznych?

Wybielanie nie przynosi widocznego efektu na koronach, lakierach czy niejednorodnych wypełnieniach. Jednak nie stanowi to przeszkody do przeprowadzenia wybielania na zdrowych zębach.


Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Zależy od indywidualnych nawyków i stopnia porowatości zębów. Pożądany efekt utrzymuje się zwykle od 2 do 4 miesięcy, w zależności od higieny jamy ustnej. Efekt dobrze jest podtrzymywać produktami specjalnie do tego przeznaczonymi (pasty, płyny, pianki, kredki). Zalecane są maksymalnie dwa zabiegi w miesiącu, czyli ok. 45 min naświetlania w miesiącu.


O ile odcieni mogę wybielić zęby?

W zależności od natury zębów, higieny oraz zwyczajów żywieniowych ( ważna np. jest ilość konsumowanej kawy, herbaty, wina itp.). Można liczyć na wybielenie o minimum 2 odcienie, a maksymalnie nawet o 16 odcieni.  Najczęściej występujący efekt w naszym salonie to 8-14 odcieni.


Czy zastosowanie lampy nie jest niebezpieczne?

Zimne światło lampy LED nie wpływa w żaden sposób na tkanki w obrębie i wokół jamy ustnej, jest więc całkowicie bezpieczne.


Czy obserwuje się jakieś skutki uboczne?

Sporadycznie może wystąpić lekki efekt znieczulenia związany z miętowym smakiem produktu, który jednak  mija po około 10 minutach od zakończeniu zabiegu oraz po wypiciu wody. Nie stwierdzono innych skutków ubocznych.


Czy po zabiegu metodą można pić oraz palić papierosy?

Przez 2 godziny po zabiegu nie można jeść, palić, ani pić kolorowych napojów, można pić jedynie wodę.

Partnerzy