Metoda

 

 

 

 

 

+ESTHETICSKIN ZALECA

Jak przygotowac się do fotodepilacji  SHR EPIL MOTION?

Lekarstwa

Poinformuj personel salonu +estheticskin o zażywanych lekach ( w tym preparatów hormonalnych) i ziołach, zwłaszcza tych, które posiadają właściwości fotouczulające.

Słońce

Na co najmniej 48  godzin przed zabiegiem unikaj słońca, solarium i samoopalaczy. Jeżeli strefa, która ma zostać poddana zabiegowi, wystawiona jest na działanie promieni słonecznych to używaj silnego filtra przeciwsłonecznego.

Temperatura ciała

Unikaj wysiłku fizycznego, sauny i kontaktu z gorącą wodą w dniu zabiegu, ponieważ  podwyższa to temperaturę Twojej skóry. Na 24 godziny przed zabiegiem unikaj alkoholu i nie zażywaj ibuprofenu.

Tylko golenie

W Strefie, którą chcesz poddać depilacji nie używaj wosku, depilatorów ani żadnej innej metody usuwania owłosienia, która narusza cebulki włosowe.

Kosmetyki

Minimum  miesiąc przed zabiegiem nie poddawaj się żadnym zabiegom inwazyjnym (np. peelingowi). Unikaj stosowania witaminy A i kwasów retinolowych, które są składnikami np. kremów przeciwzmarszczkowych, jak również kwasów owocowych w strefie, która ma zostać poddana fotodepilacji na co najmniej 3 dni przed zabiegiem. Pamiętaj również, aby bezpośrednio przed zabiegiem nie nakładać kremów, balsamów, makijażu oraz perfum i dezodorantów.

Przeciwskazania

Przed zabiegiem wykwalifikowany personel podczas rozmowy z Tobą wykluczy ewentualne przeciwskazania do zabiegu.

Wskazówka +estheticskin

Używaj ochronnych emulsji nawilżających do twarzy i ciała dostępnych w naszym salonie +estheticskin na co najmniej 5 dni przed zabiegiem, aby odpowiednio przygotować Twoją skórę do zabiegu. Dzięki temu, skóra w chwili zabiegu będzie odpowiednio nawilżona, co podniesie skuteczność zabiegu i zapobiegnie ewentualnym podrażnieniom.

 

+ESTHETICSKIN ZALECA

Po zabiegu i pomiędzy zabiegami fotodepilacji SHR

Lekarstwa i kosmetyki

Unikaj stosowania kwasów retinolowych i witaminy A, które są składnikami np. kremów przeciwzmarszczkowych, kremów, balsamów, makijażu oraz perfum i dezodorantów w strefie, która została poddana fotodepilacji na co najmniej 24 godziny po zabiegu.

Słońce

Unikaj słońca, solarium i samoopalaczy na co najmniej 48 godzin po zabiegu. Jeśli strefa, która została poddana zabiegowi będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych to używaj silnego filtra przeciwsłonecznego (co najmniej SPF 35).

Temperatura ciała

Nie należy przegrzewać organizmu, co najmniej 48 godzin przed i po zabiegu, dlatego nie są wskazane kąpiele w gorącej wodzie, sauna oraz sporty wysiłkowe. Nie należy nosić obcisłych ubrań. Jeśli po zabiegu zauważymy zaczerwienienia skóry, należy ją schładzać zimnymi kompresami. Należy unikać również kąpieli w basenie, gdyż chlorowana woda mogłaby wywołać podrażnienia.

Tylko golenie

Między zabiegami nie wolno stosować innych metod depilacji (wosk, depilator) powoduje to osłabienie skuteczności zabiegu SHR.

Wskazówka +estheticskin

Używaj ochronnych emulsji nawilżających do twarzy i ciała dostępnych w naszym salonie +estheticskin. W ten sposób ulżysz wrażeniu pieczenia skóry, jakie może wystąpić w wyniku niewystarczającego nawilżenia skóry. Jeśli strefa, która została poddana zabiegowi będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych to używaj silnego filtra przeciwsłonecznego (co najmniej SPF 35).

 

+ESTHETICSKIN ZALECA

Jak przygotować się do zabiegu fotoodmładzania, redukcji trądziku lub usuwania przebarwień SHR?

Lekarstwa

Przed zabiegiem poinformuj personel salonu +estheticskin o zażywanych lekarstwach. Nie zażywaj lekarstw i ziół, które mogą mieć właściwości fotouczulające np. Izotretinoin, Tetracyklin oraz inne.

Słońce

Unikaj słońca, solarium i samoopalaczy na co najmniej 15 dni przed zabiegiem. Jeśli strefa, która została poddana zabiegowi będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych to używaj silnego filtra przeciwsłonecznego (co najmniej SPF 35).

Temperatura ciała

Zalecamy w dniu zabiegu unikanie gorących kąpieli, sauny, a także wytężonego wysiłku fizycznego. 24 godziny przed zabiegiem unikamy alkoholu i nie zażywamy ibuprofenu.

Kosmetyki

Minimum  miesiąc przed zabiegiem nie poddawaj się żadnym zabiegom inwazyjnym (np. peelingowi). Unikaj stosowania witaminy A i kwasów retinolowych, które są składnikami np. kremów przeciwzmarszczkowych, jak również kwasów owocowych w strefie, która ma zostać poddana fotodepilacji na co najmniej 3 dni przed zabiegiem. Pamiętaj również, aby bezpośrednio przed zabiegiem nie nakładać kremów, balsamów, makijażu oraz perfum i dezodorantów.

Przeciwskazania

Nasz wykwalifikowany personel +estheticskin wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Wskazówka +estheticskin

Na co najmniej 5 dni przed zabiegiem używaj odżywczego kremu do twarzy dostępnego w +estheticskin. Dzięki temu Twoja skóra w chwili zabiegu będzie odpowiednio nawilżona co podniesie skuteczność zabiegu i zapobiegnie ewentualnym podrażnieniom.

 

+ESTHETICSKIN ZALECA

Po zabiegu i pomiędzy sesjami fotoodmładzania, redukcji trądziku lub usuwania przebarwień IPL

Lekarstwa i kosmetyki

24 godziny po zabiegu nie użuwaj żadnych kosmetyków zawierających alkohol. Unikaj stosowania kremów z witaminą A, kwasami owocowymi oraz kwasami retinolowymi.

Słońce

Jeśli strefa, która została poddana zabiegowi będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych to używaj silnego filtra przeciwsłonecznego (co najmniej SPF 35). Unikaj słońca, solarium i samoopalaczy co najmniej 15 dni po zabiegu(nie dotyczy zabiegów Sun&Skin).

Temperatura ciała

W dniu zabiegu odradzamy kąpieli w gorącej wodzie. Należy unikać wytężonego wysiłku fizycznego przez 24 godziny po zabiegu. Jeżeli skóra się zaczerwieni, będzie sprawiała wrażenie gorącej lub będzie piec, spróbuj ją ochłodzić używając zimnej wody lub okładu z lodu.

Wskazówka +estheticskin

Po zabiegu używaj odżywczego kremu do twarzy dostępnego w +estheticskin. Krem posiada właściwości łagodzące. W ten sposób ulżysz wrażeniu pieczenia skóry, jakie może wystąpić w wyniku niewystarczającego nawilżenia skóry. Zaletą kremu jest również to, że wspomaga zabiegi fotoodmładzania stymulując odnowę kolagenu. Jeśli strefa, która została poddana zabiegowi będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych to używaj silnego filtra przeciwsłonecznego (co najmniej SPF 35).

 

SUN&SKIN

METODA FOTODEPILACJI LATEM

FOTODEPILACJA OPAONEJ SKÓRY – to jest możliwe

Fotodepilacja to usuwanie owłosienia za pomocą silnych impulsów światła. W porównaniu z laserową depilacją jest bardziej ekonomiczna i co ważne bezbolesna, ponieważ zabiegi są mniej inwazyjne i bardziej komfortowe. Zapewniają trwały efekt jak w przypadku depilacji laserowej.

Dzięki nowatorskiej metodzie MOTION  mamy jeszcze większy wpływ na dopasowanie zabiegów zarówno pod względem długości czasu trwania impulsów świetlnych oraz ich rodzaju w odniesieniu do odpowiedniego fototypu skóry, jak również profilu klienta, który jest określany przed zabiegiem przez wykwalifikowany personel salonu.

Do tej pory depilacja za pomocą światła (laserowa bądź SHR) wymagała rezygnacji z ekspozycji na słonce na ok. 2 tygodnie przed jak i po depilacji. Co jak wiemy nie zawsze była to komfortowa sytuacja. Ale dzięki opracowaniu i zastosowaniu metody MOTION+estheticskin możemy depilować opaloną skórę oraz opalanie już na 48 godzin przed jak i po zabiegu.

W systemie SHR EPIL MOTION, występujące lampy, wysyłały długie fale niewidzialne gołym okiem dla człowieka, ale były one odczuwalne dla naszej skóry w postaci ciepła. +estheticskin dzięki zastosowaniu innowacyjnych filtrów, przy współpracy ekspertów oraz firm z USA i Kanady, została wyeliminowana fala podczerwona, która produkowała agresywne światło, odpowiedzialne za wytwarzane ciepło.

Dzięki metodzie MOTION ryzyko wystąpienia efektów ubocznych zostało zminimalizowane, zabiegi są jeszcze bezpieczniejsze, a dzięki dopasowaniu odpowiednich parametrów do profilu klienta zabiegi są skuteczniejsze. I co najważniejsze, można cieszyć się opaloną i wydepilowaną skórą przez cały rok!

TAK WIĘC, CZY MOŻNA DEPILOWAĆ OPALONĄ SKÓRĘ? odpowiadamy TAK

Zastosowane zakresy fal jaki stosuje +estheticskin w swojej nowatorskiej metodzie pozwala na bezpieczne zabiegi. Likwidując promienie podczerwone z długości fal nie dopuszczamy do podrażnień naskórka, co daje nam wielki komfort zabiegu i redukcję efektów ubocznych.

Wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim potrzeby klientów, którzy chcieliby cieszyć się równocześnie opaloną i wydepilowaną skórą, przez cały rok a w szczególności latem. Dlatego +estheticskin wychodzi naprzeciw nowym wymaganiom rynkowym i wprowadza metodę MOTION, która pozwala na depilację opalonej skóry, i możemy zacząć opalać się już 48 godzin po zabiegu.

Należy jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku podczas kąpieli słonecznych, jak również profilaktyce w postaci filtrów słonecznych.

Jeżeli Twoja skóra jest opalona – pamiętaj:

  • Skóra nie może być czerwona i zabieg można wykonać najwcześniej 2 dni po ekspozycji słonecznej
  • Najlepiej w dniu w którym planowany jest zabieg , włosy powinny być ogolone
  • Niewielką ilość zgolonych włosków najlepiej przynieść zawinięte w białej chusteczce – ułatwi to Personelowi wykonującemu zabieg dobrać idealną moc tak aby pozbyć się niechcianego owłosienia
  • Między zabiegami należy często golić odrastające włoski, cebulki tych „martwych” szybciej wypadną, a te odrastające będą lepiej przygotowane do kolejnego zabiegu
  • Zarówno przed jak i po zabiegu należy nawilżać skórę (np. kremami dostępnymi z salonie) aby nie odczuwać dyskomfortu spowodowanego przesuszeniem

Jeżeli Twoja skóra nie jest opalona i nie planujesz w ciągu 14 dni poddawać się ekspozycji słonecznej to:

  • Im ciemniejszy włos a skóra jaśniejsza włos będzie się lepiej usuwał.
  • Idealna długość włosa powinna mieć od 1 -3 mm, depilacja dłuższych włosów może nie przynieść oczekiwanych rezultatów w serii zabiegów co wpłynie na wydłużenie okresu usuwania owłosienia
  • Między zabiegami należy często golić odrastające włoski, cebulki tych „martwych” szybciej wypadną, a te odrastające będą lepiej przygotowane do kolejnego zabiegu
  • Skóra podczas serii zabiegów powinna być stale nawilżana – nie natłuszczana

 

Prawdy i mity o SHR

Czy laser jest skuteczniejszy niż SHR?

NIE – Aby potwierdzić tą teorię każdy musiałby przejść serię zabiegów z wykorzystaniem obu metod np. jedną nogę depilować laserem, a drugą SHR w tych samych odstępach czasu. Każdy organizm może inaczej reagować na działanie zarówno lasera jak i silnych impulsów światła (SHR), zatem efekty mogą być widoczne w różnym stopniu. Nie można również opierać się na stwierdzeniach typu: „koleżanka straciła włoski po 2 zabiegach”. Na rzeczywisty rezultat zabiegów wpływa wiele czynników mających źródło w naszym organizmie i niezależnych od rodzaju urządzenia czy sposobu jego zastosowania.

Wszystkie urządzenia SHR są takie same?

NIE – Na rynku są dostępne różnego rodzaju urządzenia IPL/SHR służące m.in. do usuwania owłosienia. Najważniejsze ich parametry które wpływają na skuteczność zabiegów to: moc urządzenia – spotkać można maszyny posiadające od 20-60 J (nasze urządzenie posiada najwyższą moc dostępną na rynku, czyli  60J), oraz żywotność lamp – im lampa jest starsza, tym słabsze daje efekty, a także  wielkość jej soczewki. Co więcej, rzeczywiste wartości parametrów impulsów światła (czas trwania, profil i częstotliwość) w większości tanich urządzeń sprowadzanych z Chin odbiega w istotny sposób od wartości deklarowanych przez producenta i wyświetlanych na panelach urządzeń. Wspomniane rozbieżności parametrów mają ogromny wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów, którym poddawany jest klient.

Urządzenia SHR usuwają całe owłosienie na zawsze?

NIE – Technologia SHR EPIL MOTION usuwa większość niechcianych włosów podczas serii zabiegów, ale w przyszłości należy co jakiś czas wykonywać „zabieg podtrzymujący”, aby wydepilować owłosienie wyrastające na skutek np. zmian hormonalnych, które mogą zachodzić w naszym organizmie.

Można z góry określić ile zabiegów fotodepilacji należy wykonać?

NIE – Ilość zabiegów potrzebna do uzyskania zadowalającego rezultatu jest różna dla każdej osoby i zależy od wielu czynników. Wpływ na to ma profil hormonalny, wiek, grubość i gęstość włosów, ilość mieszków włosowych (aktywnych i uśpionych).

Zabiegi z użyciem SHR EPIL MOTION są bolesne?

NIE –  przeciwieństwie do zabiegów z użyciem lasera, fotodepilacja  jest bezbolesna. Klient może odczuwać delikatne mrowienie, przejściowe uczucie gorąca. Aby zminimalizować uczucie gorąca, skóra jest dokładnie chłodzona przed, w trakcie i po zabiegu.

Procedury zabiegowe SHR zostały sprawdzone przez lekarzy?

TAK – Nasze metody fotodepilacji i procedury zabiegowe, uzyskały pozytywną ocenę lekarską, jak i kosmetyki, których używamy i oferujemy naszym klientom. Ponadto do dyspozycji naszych klientów, przed zbiegiem umożliwiamy kontakt z lekarzem dermatologiem w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań indywidualnych dla każdego klienta.

Zabiegi SHR zawsze wywołują skutki uboczne?

NIE – Urządzenia +estheticskin korzystają z unikatowego systemu chłodzenia (MOTION) skóry głowicą, który minimalizuje występowanie powikłań.  Wszyscy klienci są informowani o przeciwwskazaniach i zaleceniach pozabiegowych. Ich przestrzeganie pozwala uniknąć ewentualnych efektów ubocznych.

Partnerzy