Szeroka gama innowacyjnych zabiegów laserowych oferowanych przez nasz salon kosmetyczny pomoże Ci uzyskać gładką, trwale pozbawioną owłosienia skórę dowolnej części ciała, a także zlikwidować w sposób kompleksowy pojawiające się na niej oznaki starzenia czy trądzik. Do tego proponujemy korzystać z kolejnych profesjonalnych zabiegów kosmetycznych takich jak…
Mikrodermabrazja diamentowa
Za pomocą mikro kryształków diamentu oraz siły ssącej urządzenia, w sposób kontrolowany i bezpieczny złuszczamy powierzchniowo warstwę rogową skóry.
Skóra zostaje oczyszczona, rozświetlona i wygładzona. Zabieg doprowadza do redukcji sebum czyli podstawowego składnika który natłuszcza skórę głowy i ciała, oraz do eliminacji zmian trądzikowych. Następuje pobudzenie do odbudowy komórek skóry, produkcji elastyny i kolagenu w skórze. Zwiększa się również absorpcja (wchłanianie) kosmetyków do stosowania w kuracji domowej. Najlepsze efekty widoczne są po serii zabiegów wykonywanych co 3 tygodnie.
WSKAZANIA:
trądzik zaskórnikowy
zmarszczki wokół oczu, ust i szyi
blizny potrądzikowe
rozszerzone pory
łojotok
suchość skóry
szorstki, zrogowaciały naskórek
przebarwienia
cellulit
rozstępy
PRZECIWWSKAZANIA:
łuszczyca
trądzik różowaty
choroby nowotworowe
postacie zapalne trądziku
podwyższona temperatura ciała
skłonność do powstawania bliznowców
stany zapalne, zakaźne, grzybicze i alergiczne skóry
głębokie złuszczanie skóry w odstępie 6 miesięcy
Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to przede wszystkim bezbolesne oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Pozwala on na dokładne usunięcie nadmiaru serum z porów i mieszków włosowych, a także pozbycie się zaskórników. Peeling kawitacyjny wzbogacony jest o mikromasaż poprawiający krążenie oraz dotlenienie tkanek powodując zwiększenie penetracji substancji aktywnych.
Przy zastosowaniu peelingu dochodzi do zjawiska kawitacji, które zachodzi gdy ultradźwięki maja kontakt z płynem, wówczas tworzą się mikroskopijne pęcherzyki gazu, oraz szereg procesów chemicznych, których efektem jest rozbicie martwych komórek warstwy rogowej naskórka.
Zalety stosowania peelingu kawitacyjnego:
bezbolesne i dokładne oczyszczenie skóry twarzy, szyi, dekoltu i pleców
dotlenienie i głębokie nawilżenie skóry
rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych
efekt rozświetlonej, odświeżonej i zregenerowanej skóry
przygotowanie skóry do dalszych zabiegów kosmetycznych poprzez wzmożenie absorpcji
zabieg bezpieczny przy skórach naczyniowych i wrażliwych
PRZECIWWSKAZANA:
ciąża
implanty
epilepsja
nowotwory
osteoporoza
rozrusznik serca
trądzik ropowiczy
świeżo wyrwany ząb
ciężkie choroby serca
zakrzepowe zapalenie żył
opryszczka w fazie aktywnej
trądzik różowaty w fazie aktywnej
stany zapalne, zakaźne i alergiczne
Sonoforeza
Sonoforeza jest to wprowadzenie w głąb skóry substancji czynnych zawartych w ampułce odpowiednio dobranej do rodzaju i potrzeb skóry. Dzięki ultradźwiękom składniki aktywne preparatu docierają do najgłębszych warstw naskórka.
Podczas zabiegu na skórę zostaje nałożona specjalna ampułka, a następnie przykładana jest głowica emitująca fale ultradźwiękowe w celu zwiększenia penetracji substancji aktywnych. Ciepło wytworzone przez ultradźwięki penetruje głęboko w tkanki powodując odprężenie skóry i mięśni. Przepływ krwi i limfy oraz metabolizm poprawiają sie, następuje regeneracja komórek. Takie przygotowanie skóry ułatwia penetrację aktywnym substancjom wprowadzonym w czasie zabiegu, a ich działanie jest szybciej widoczne i długotrwałe.
Zaleca się przeprowadzenie 6-8 zabiegów z częstotliwością raz na tydzień, a dla podtrzymania efektu warto wykonywać 2 zabiegi w miesiącu.
PRZECIWWSKAZANIA:
rozrusznik serca
ciężkie choroby serca
nowotwory
implanty
ciąża
opryszczka w fazie aktywnej
epilepsja
osteoporoza
trądzik ropowiczy
trądzik różowaty w fazie aktywnej
stany zapalne, zakaźne i alergiczne
zakrzepowe zapalenie żył
świeżo wyrwany ząb
Henna brwi, rzęs oraz regulacja brwi
Brwi i rzęsy to bardzo ważne elementy naszego wizerunku. Dobrze wyregulowane brwi i właściwie podkreślone rzęsy poprawiają wygląd całej twarzy jak również sprawią, że makijaż stanie się bardziej atrakcyjny.
Henna brwi
Hennę na brwi powinno się wykonywać raz na dwa tygodnie. Hennę brwi można wykonywać różnymi kolorami: czarnym, brązem, grafitem.
Henna rzęs
Rzęsy nie wymagają tak częstego farbowani jak brwi, wystarczy poddać się takiemu zabiegowi raz w miesiącu.
Regulacja brwi
Kształt brwi jest bardzo ważny dla wyrazu twarzy. Nie powinno się ingerować zbyt mocno w naturalny kształt brwi, ale często zdarza się tak że brwi są zbyt szerokie lub mają tendencję do zrastania się u nasady nosa. Dobrze dobrany kształt brwi poprawi w znacznym stopniu wygląd twarzy oraz sprawi że spojrzenie stanie się wyraziste.
Kwasy AHA
Peeling chemiczny przy użyciu kwasów AHA są skuteczną metodą w walce m. in. z cerą trądzikową, procesami fotostarzenia, czy przebarwieniami.
Kwas migdałowy jest to kwas AHA o podwójnym kierunku działania. Z jednej strony zgodnie z typowymi właściwościami kwasów AHA, reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciw zmarszczkowo, a z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe. Peeling z kwasem migdałowym zapewni skuteczną, łagodną i bezpieczną eksfoliację, czyli złuszczenie naskórka. Podczas zabiegu zostanie znacznie zmniejszona grubość warstwy rogowej naskórka, ponadto zwężone zostaną pory, spłycone zmarszczki i zmniejszone przebarwienia. Oparty na kwasach nowej generacji kwas migdałowy także nawilży i odżywi skórę na Twojej twarzy. Maska regeneracyjna i krem zadbają o intensywną pielęgnację, a efektem będzie odmłodzona i świeża cera.
Właściwości kwasu migdałowego:
dzięki właściwościom mikro złuszczającym odblokowuje i spłyca pory skóry, zapobiegając powstawaniu zaskórników i ognisk zapalnych. Nadaje gładkość i miękkość cerze łojotokowej i trądzikowej;
normalizuje czynność gruczołów łojowych niwelując problem nadmiernego przetłuszczania się cery. Matuje, wygładza i wyraźnie odświeża naskórek;
działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie i antyseptycznie, łagodzi i zapobiega rozwojowi stanu zapalnego skóry. Duża skuteczność i jednocześnie delikatne działanie kwasu umożliwia wykonywanie zabiegów przy aktywnych zmianach trądzikowych. Peeling jest świetnym uzupełnieniem terapii dermatologicznych np. antybiotykoterapii;
pobudzając procesy powstawania i odnowy komórkowej. Wzmacnia, nawilża i wyraźnie regeneruje skórę;
rozjaśnia i rozświetla cerę zmniejszając widoczność przebarwień pozapalnych, melasmy (ostudy) i piegów. Wyraźna poprawa kolorytu widoczna jest już po pierwszym zabiegu;
zmniejsza objawy tzw. fotostarzenia się skóry – wyrównuje koloryt, poprawia jędrność i niweluje powierzchniowe zmarszczki;
pobudza czynność komórek skóry właściwej (fibroblastów) do syntezy włókien kolagenowych i sprężystych. W następstwie poprawia się elastyczność, napięcie i jędrność skóry;
systematyczne wykonywanie zabiegów z kwasem migdałowym spowalnia procesy starzenia się skóry, poprawiając zarazem stan cery zmęczonej, odwodnionej, poszarzałej i zgrubiałej;
Dla kogo wskazany jest peeling z kwasem migdałowym?
w przypadku obecności zaskórników i rozszerzonych porów;
przy nadmiernym przetłuszczaniu się cery
w przypadku hiperpigmentacji (przebarwieniach pozapalnych, melasmie, piegach, w mniejszym stopniu przebarwieniach posłonecznych);
przy nadmiernie zgrubiałym, poszarzałym i szorstkim naskórku;
przy cerze suchej i odwodnionej wymagającej intensywnego nawilżenia;
przy cerze zaniedbanej i wymagającej regeneracji (po przebytej chorobie i u osób palących);
w przypadku cery szczególnie narażonej na działanie czynników środowiskowych;
w celach profilaktycznych i przeciwstarzeniowych
Peeling z wykorzystaniem kwasu migdałowego można wykonywać o każdej porze roku bez ryzyka powstania podrażnień i przebarwień posłonecznych. Co ważne, może być wykonany przy każdym fototypie skóry, także u osób o opalonej skórze.
Ten z wykorzystaniem kwasu glikolowego jest szczególnie pomocny przy objawach po słonecznego starzenia się skóry i trądziku młodzieńczego. Doskonale usuwa warstwę martwego naskórka, oczyszcza, zmniejsza pory i reguluje wydzielanie sebum, nawilża, widocznie redukuje płytkie zmarszczki, i rozjaśnia plamy barwnikowe. Zabieg jest łagodny i bezbolesny – często stosowany jako pomoc przy leczeniu farmakologicznym. Maska regeneracyjna i krem zadbają o intensywną pielęgnację, a efektem będzie odmłodzona i świeża cera.
Wskazania:
starzenie się skórypłytkie zmarszczki,
trądzik: postać grudkowa, zaskórnikowa, krostkowa
blizny potrądzikowe, rozszerzone pory
skóra sucha z nadmiernie złuszczającym się naskórkiem
skóra zszarzała i pozbawiona blasku
Przedłużanie rzęs metodą 1:1
Metoda jeden do jednego (rzęsa do rzęsy) zwana semipermanentną (to znaczy półtrwała, czyli trwała w pewnym zakresie czasu). Rzęsy przyklejane są pojedynczo, rzęsa sztuczna do rzęsy naturalnej, dzięki czemu dają naturalny i elegancki efekt przedłużenia i zagęszczenia. Rzęsy są zakrzywione jak naturalne, u podstawy grubsze i zwężają się ku końcom.
Przedłużone rzęsy utrzymują się na oku około 6 tygodni, jednak należy pamiętać, że jest to czas obejmujący wypadnięcie ostatniej doklejonej rzęsy. Dlatego uzupełnianie powinno być wykonywane co ok. 3 tygodnie.
Zabieg trwa dość długo, bo ok. 1,5 – 3 godzin. Oczywiście jest uzależniony od gęstości naszych naturalnych rzęs.
Przed zabiegiem dobrze jest wykonać 1-2 dni wcześniej hennę, ponieważ sztuczne rzęsy dokleja się z zachowaniem 1 mm odstępu od skóry. Aby zniwelować różnicę w kolorze, barwi się naturalne rzęsy na czarno. Drugim plusem henny jest to, że nie trzeba wówczas malować również rzęs dolnych.
Przedłużanie rzęs metodą 1:1 wykonuje się w pozycji leżącej.
Rzęs w dniu zabiegu najlepiej w ogóle nie malować, ponieważ demakijaż może niepotrzebnie je osłabić i natłuścić. Rzęsy muszą zostać w pełni odtłuszczone specjalnym preparatem (by klej lepiej zadziałał).
Głównym przeciwwskazaniem są bardzo wrażliwe oczy. Mogą one być drażnione zarówno przez klej, jak i same rzęsy, które są dość sztywne. Dlatego tego zabiegu raczej nie poleca się alergikom. Zdarza się jednak, że kobiety nawet z alergiami wolą dokleić sztuczne rzęsy (o ile nie są uczulone na klej), niż codziennie przechodzić gehennę po pomalowaniu rzęs tuszem, bo nie trafiły jeszcze na taki, który by ich nie uczulał. Wówczas rzęsy 1:1 są dla nich prawdziwym wybawieniem. Zabiegu nie wykonuje się, jeśli występują stany zapalne oka, zapalenie spojówek, przerwanie ciągłości skóry w okolicy oka.
Jeśli dana kobieta lubi się mocno malować na co dzień, zwłaszcza gdy nakłada wodoodporne kosmetyki przy linii rzęs, przedłużanie ich na dłuższą metę nie sprawdza się. Wodoodporne kosmetyki bowiem, zmywa się preparatami na bazie oleju, a niestety tłuste preparaty skracają żywotność kleju, na którym przymocowane są rzęsy. Dlatego na czas noszenia sztucznych rzęs najlepiej zrezygnować z mocnego makijażu.
Ostatnim przeciwwskazaniem, które często jest pomijane, a jest równie ważne, co pozostałe, są słabe naturalne rzęsy. Niestety, nie ma się co czarować – często mogą one wypadać wraz ze sztucznymi rzęsami, więc jeśli mamy z natury słabe cebulki, lepiej stosować naturalne metody (np. olejek rycynowy), by je wzmocnić, niż dodatkowo osłabiać je zabiegiem.
Manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczanie twarzy ma na celu usunięcie zaskórników oraz zamknięcie gruczołów łojowych. Zabieg oczyszczania twarzy to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i czystego wyglądu.
Zabieg oczyszczania polega na manualnym usunięciu zawartości zaskórnika. Najpierw przygotowuje się skórę za pomocą maski rozpulchniającej z wapozonem. Następnie kosmetyczka wyciska ręcznie zawartość zaskórników.
Na zakończenie każdego zabiegu nakładana jest specjalna maska wyciszająca, łagodząca podrażnienia i przeciwzapalna. Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie.
Przy skórze tłustej, trądzikowej, łojotokowej zaleca się oczyszczanie raz w miesiącu, przy cerze mieszanej raz na 3 miesiące.
WSKAZANIA:
cera tłusta
cera mieszana
cera trądzikowa
łojotok
PRZECIWWSKAZANIA:
trądzik różowaty, ropny i krostkowy
opryszczka
ostre stany zapalne skóry
stany alergiczne
skóra naczyniowa
choroby grzybicze
skłonność do bliznowców
Mezoterapia mikroigłowa (DermaPen)
Zabieg Mezoterapii Mikroigłowej polega na bezpośrednim wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych, przy pomocy specjalnego Rollera.
Roller to urządzenie wyposażone w ruchomy wałek z cieniutkimi igiełkami. Te cienkie i krótkie igiełki na dysku, gwarantują brak urazów i maksymalną efektywność zabiegu. Urządzenie wykonuje mikrokanaliki, którymi do skóry dostarczane są odpowiednio dobrane substancje aktywne. Mikronakłucia rollera pobudzają proces namnażania włókien kolagenowych, dzięki czemu, skóra w naturalny sposób się odmładza. Roller przeznaczony jest tylko dla jednego pacjenta i wystarcza do wykonania ok. 15-stu zabiegów.
WSKAZANIA
rewitalizacja
rozjaśnianie skóry i usuwanie przebarwień
wygładzenie zmarszczek
odmładzanie okolic oczu
odmładzanie okolic szyi, dekoltu, dłoni
poprawa jędrności skóry
zmniejszenie cellulitu
terapia przeciw rozstępom
Zwykle bezpośrednio przed „rolowaniem” wykonujemy peeling w celu zwiększenia wchłanialności preparatów aktywnych i zwiększenia efektywności zabiegu.
Na zakończenie na obszar zabiegowy zostaje nałożona maska. Zabieg trwa ok. 60 minut. Zaczerwienienie i obrzęk ustępuje w kilka do kilkunastu godzin po zabiegu.
PRZECIWWSKAZANIA
ciąża
aktywny zapalny trądzik
trądzik różowaty
stany zapalne skóry np. opryszczka