Fotodepilacja
ZAPRASZAMY DO SALONU ESTHETIC SKIN

Każdy może skorzystać z profesjonalnych zabiegów fotodepilacji w naszym salonie. Nasze zabiegi są zarówno dla Pań jak i dla Panów. Posiadamy sprzęt najwyższej klasy PREMIUM, SHR EPIL MOTION to najbardziej zaawansowane urządzenie łączące IPL (intensywne pulsacyjne światło) z innowacją SHR (Super Hair Removal) oraz prąd RF (Radiofrekwencja) dostępne w Polsce. Zaprojektowane w głównej mierze przez polskich inżynierów, wyposażone w komfortowy system MOTION  co sprawia że zabieg jest bezbolesny. Ale są też wyjątki czyli przeciwwskazania , o których należy pamiętać.  A mianowicie: Ciąża i okres karmienia, schorzenia skórne, nowotwór skory, zażywanie leków fotouczulających, zaburzenie krzepnięcia krwi, osłabiony system odpornościowy, uczulenie na słońce.

Jak usuwamy owłosienie? Przez selektywną fototermolizę, czyli fotodepilację. Polega to na tym, że następuje konwersja energii światła kierowanego na skórę w energię cieplną i niszczenie wybranych komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Włos posiada melaninę która pochłania energię cieplną i kieruje ją do mieszka włosowego, gdzie przetworzona w ciepło wyniszcza komórki rozrodcze włosa. Pozbawiony tych komórek włos obumiera i wypada.

fotodepilacja

fotodepilacja

 

 

Ilość zabiegów jest uzależniona od partii ciała którą depilujemy, właściwości owłosienia, fototypu naszej skóry, płci, wieku a także od układu hormonalnego. Nasz włos przechodzi 3 fazy wzrostu. I meritum sprawy jest to, aby poddać go zabiegowi fotodepilacji w pierwszej fazie jego wzrostu, czyli fazie anagenu, gdzie włos rośnie osadzony w mieszku włosowym i pozwala to na doprowadzenie energii cieplnej aż do korzenia i niszczy komórki które go odżywiają. Kolejne fazy Katagen i Telogen nie wpływają skutecznie na fotodepilację, ponieważ włos mamy już oddzielony od korzenia i nie jesteśmy w stanie skutecznie wpłynąć na komórki.

 

32

 

Nasze owłosienie może być bardzo zróżnicowane, ciemne, jasne, rosnąć płytko lub głęboko, i być poddawane działaniu różnym gruczołom potowym i łojowym. To ma też znaczenie w łatwości usuwania owłosienia w różnych partiach ciała. Po upływie 1-3 tygodni od depilacji, owłosienie wypada stopniowo i wiele włosków już nie odrasta, ponieważ ich mieszki włosowe zostają zniszczone.

Woman in orange bathrobe doing legs waxing

W naszym gabinecie szczególnie dbamy o komfort i bezpieczeństwo zabiegów. Z każdym przeprowadzana jest rozmowa wstępna i wypełnienie kwestionariusza. Ustalamy szczegóły zabiegu. Fototyp, odcień skóry, grubość i głębokość owłosienia.  Otrzymasz od nas zalecenia i porady, wypełnisz swój kwestionariusz i poświadczenie, że zostały przekazane wszystkie informacje o specyfice zabiegu. Następnie wykonamy próbę w miejscu depilacji, sprawdzimy tolerancję skóry. Zostanie nam ostatnia rzecz, wykonanie właściwego zabiegu.

Partnerzy